Members

Barcelona bola blízko k podpisu 12-ročného Diasa

Keď mal Dias 12 rokov, Lacné Futbalove Dresy Barcelona bola blízko k jeho podpisu. Albert Pugi, vtedajší riaditeľ mládežníckeho futbalu v FC Barcelona, ​​mal silnú kontrolu nad celým španielskym trhom a Dias bol jedným z hráčov, ktorých už dlho prenasledoval.

Real Madrid porazil Bragu 3:0, Brahim Dias absolvoval druhý štart v tejto sezóne, odohral 74 minút a strelil 1 gól. Skóroval aj vo svojom prvom štarte, ale v ostatných 14 zápasoch sa Dias objavil len 6-krát, celkovo 61 minút. Španielske médiá po remíze s Rayom Vallecanom kritizovali Ancelottiho, že nevenoval pozornosť Diasovi.

Dias v tom čase hrával za Malagu a keď mal Dias 12 rokov, Dresy Barcelona ho chcela podpísať. Barcelona sa dohodla s Diasovým otcom a do Barcelony sa chcel pripojiť aj Dias. Keďže mal v tom čase menej ako 16 rokov, Barcelona s ním nemohla podpísať profesionálnu zmluvu a nemohla realizovať dohodu s jeho otcom, čo musel barcelonský klub akceptovať. Onedlho však Manchester City zakročil.